Rubriky
Novinky

Adiemus – Songs of Sanctuary

Smíšený pěvecký sbor Doubravan v letošní koncertní sezoně slaví 160. výročí svého založení. Oslava jubilea začala již v září sérií koncertů k poctě Antonína Dvořáka, následovaná tradičním vánočním koncertem, na kterém zazněly staročeské roráty i Česká mše vánoční J. J. Ryby. 

Další jubilejní koncert, který proběhl v sobotu 25. února v chotěbořském kině, měl zcela jiný nádech. Doubravan nastudoval skladbu Adiemus – Songs of Sanctuary od velšského skladatele Sira Karla Jenkinse. Skladba se skládá z 9 částí, jejichž melodie vycházejí z afrických i velšských tradic. Z původní verze pro ženský sbor a orchestr ji dirigent Doubravanu Jakub Pikla upravil pro sbor smíšený a komorní orchestr. Tento koncert byl tedy zároveň i připomínkou historie sboru, který v minulém století fungoval i jako orchestr. Tento smyčcový orchestr na perkuse doprovodil bubeník Tadeáš Macl. 

Pro všechny části této skladby vytvořil Jenkins umělý jazyk, který v kombinaci s podmanivými melodiemi a osobitým provedením pěveckého sboru Doubravan v divácích vyvolal nezapomenutelný zážitek. Součástí koncertu bylo i předávání čestného členství dlouholeté člence Doubravanu paní Janě Sýkorovské.

Foto: Aleš Bažout


Warning: Undefined array key "lightbox_arrows" in /data/web/virtuals/284098/virtual/www/wp-content/plugins/gallery-plugin/gallery-plugin.php on line 2682