Rubriky
Novinky

Doubravan na Bíleckém hudebním létu 2016

Sbor Doubravan nechyběl ani letos na festivalovém koncertu v malebném Údolí řeky Doubravy, který pořádal Osadní výbor Bílek za pomoci města Chotěboř a SDH Bílek. Sbor zazpíval několik populárních písní ze svého repertoáru a také uvedl několik částí z cyklu V přírodě od Antinína Dvořáka.

Na koncertu se také představilo Kabátovo kvarteto (Sára Schumová, Martina Bártová – housle, Vladimír Krejčí – viola, Štěpán Křováček – violoncello), nesoucí jméno po českém skladateli a violistovi Jiřím Kabátovi, které zahrálo hned několik melodií z filmů a na konec také populární Vejvodovu Škodu lásky.

Dále si diváci mohli poslechnout velmi talentovanou vycházející sopranistku, slečnu Marianu Ambrožovou, která zazpívala několik písní od B. Smetany, část cyklu Ej, srdénko moje od Klementa Slavického a několik árií z Toscy (G. Puccini) a Rusalky (A. Dvořák).

Na závěr koncertu zazněla v podání všech účinkujících píseň od místního rodáka a někdejšího sbormistra Doubravanu, Emanuela Konfršta, Můj rodný kraj – „Doubravka“.

SPS Doubravan děkuje za pozvání a svým mladým spoluúčinkujícím přeje hodně úspěchů v jejich nastávajícíh kariérách.

Celou fotogalerii můžete vidět na www.facebook.com/doubravan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *