Rubriky
Novinky

Doubravan sehrál vánoční divadlo a pomohl válečným sirotkům

Přelom roků 2018 a 2019 byl pro Doubravan velice plodný. Nejen, že potěšil a vánočně naladil obyvatele 3 obcí v regionu (konkrétně koncerty v Rozsochatci, Slavíkově a Kojetíně), ale hlavně také připravil jeden z kulturních vrcholů předvánoční sezony v Chotěboři svým představením Hej, mistře, kde před zaplněnou Sokolovnou v Chotěboři sehrál scénicky Českou mši vánoční Hej, mistře od Jakuba Jana Ryby společně s divadelním spolkem SCHOD. Toto představení také ještě reprízoval ve Vilémově.
Na druhé premiéře v Chotěboři také sbor představil své nové CD s názvem Doubravan Republice, které vydal ke 100. výročí založení ČSR. Kmotry CD se stala čestná členka sboru, paní Hana Včelová a za největšího podporovatele, město Chotěboř, starosta Tomáš Škaryd a místostarosta David Šafránek. Nový disk si můžete zakoupit za cenu 150,- Kč v IC Chotěboř.

Prvním koncertem v novém roce 2019 se stal Tříkrálový benefiční koncert, který se uskutečnil ve spolupráci s Akademickou farností Nejsv. Salvátora v Praze a jejich Salvátorskou Scholou. Výtěžek tohoto koncertu, na kterém zazněla mimo jiné také vánoční Missa Pastoralis „Alma nox“ od Mikuláše Schneidera-Trnavského, byl věnován organizaci Chuť pomáhat, která pomáhá dětem ve válečných oblastech, hlavně pak na Ukrajině. Díky štědrosti všech návštěvníků se nám podařilo vybrat přes 20 000,- Kč.

Děkujeme všem posluchačům a divákům a pevně doufáme, že nám zůstanete věrni i v dalším roce, ve kterém vstoupíme již do své 157. sezony. Můžete se na nás těšit například už ve středu 20. března 2019 v chotěbořském kině, kde vystoupíme společně s Dětským pěveckým sborem Kvítek v rámci celorepublikové akce Zpíváme pro UNICEF.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *