Rubriky
Novinky

Ryba nejen na talíři…

Zatímco rybu na štědrovečerní stůl lze naservírovat během hodiny, Rybu (Jana Jakuba) je třeba před „podáváním“ připravovat delší dobu. Zvláště, když nejde o „sólokapra“, ale o kombinaci s pásmem skladeb L. Fišera s přiléhavým názvem „Vánoční“. Ano, příprava vánočního programu Doubravanu si vyžádala celé podzimní období. Pomineme-li časovou náročnost a úsilí nutné k nastudování celého programu, jak ze strany dirigenta Jakuba Pikly, tak jednotlivých členů Doubravanu, je třeba přičíst i další časovou investici, kterou zabralo organizování vánočních koncertů Doubravanu. Vystupovali jsme v Pardubicích, Heřmanově Městci, Chotěboři, Chotusicích i Pohledu. Za zdárný průběh celého projektu patří dík všem aktérům, kteří se postarali, aby vše „klaplo“.
První tři koncerty se uskutečnily ve spolupráci se Symfonickým orchestrem Konzervatoře Pardubice (dirigenti Tomáš Židek a Jakub Pikla) a spřátelenými sbory (SPS Doubravan z Chotěboře, DPS Kvítek z Chotěboře, SPS Vlastislav Heřmanův Městec, DPS Heřmanův Městec, PS Konzervatoř Pardubice). Jako sólisté účinkovali L.Vagenknechtová, M.Štefániková, A.Něhněvajsa a J. Kučera.
Posluchači v Chotusicích a Pohledu měli příležitost vyslechnout si – kromě pásma „Vánoční“ od L. Fišera – ještě směsici vánočních koled různých zemí i vánoční populární melodie za doprovodu kláves a taktovky Jakuba Pikly.
Navzdory chřipkové epidemii, která se pokoušela zdevastovat řady zpěváků, posluchači nezaznamenali nic rušivého. Všichni zpívali naplno a společně s obecenstvem si užívali nádherné vánoční atmosféry i krásných tónů hudby.
Ale neohlížíme se nostalgicky zpět. Čeká nás další sezóna a tedy nové písně a skladby. Zimní počasí tomu sice nenasvědčuje, ale jaro opravdu přijde ! Možná, že k nám přibudou i nové hlasy, protože smíšený pěvecký sbor Doubravan je otevřený všem, kdo se hodlají ve svém volném čase zpěvu věnovat a chtějí zúročit své vlohy. Teď je ta pravá chvíle překonat ostych a začít od začátku sezóny!
Za Doubravan Jana Lálová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *